Work Desk
Darba un Dzīves balanss

Darba - Dzīves balanss. 

Vai tomēr otrādi: Dzīves - Darba balanss?

No 24h dienā mums 8 vajadzētu pavadīt miegā, 8 darot absolūtās nepieciešamības (pie kurām pieskaitāms arī darbs) un 8 atpūšoties, baudot dzīvi.

Kā izskatās Tava ikdiena, vai izdodas katru dienu sasniegt balansu 8-8-8?

Jo balansētāka ir darbinieku ikdiena, jo viņi jūtas laimīgāki un spēj veikt produktīvāku un efektīvāku darbu. "Parūpējies par saviem darbiniekiem un viņi parūpēsies par Taviem klientiem", Ričards Brensons. Tieši tik vienkārši tas arī ir. 

Ieskatoties savā Dabra-Dzīves balansa aplī, iespējams noteikt kur vajadzētu vērst uzmanību, lai šo līdzsvaru sasniegtu. Tomēr ar zināšanu vien nepieteik. Nepieciešams rīkoties. Lai rīkotos, ir jāmaina savi paradumi un jāpaskatās uz savu ikdienu pavisam godīgi un no cita skatu punkta. 

                   Pielietojamā improvizācija dzīves un darba balansam, palīdz to izdarīt viegli, nepiespiesti un efektīvi. 

KAS

Apmācību cikls, kura laikā, izmantojot dzīves un darba balansa teoriju, tiek:

1. Veidota izpratne par dzīves un darba balansu;

2. Identificēti katra dalībnieka personīgie izaicinājumi ceļā uz dzīves un darba balansu;

3. Veidotas jaunas prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas ikdienas paradumu maiņai, lai sasniegtu savas dzīves un darba balansu;

 

Hārvardas profesors Shawn Achor ir izpētījis, ka ierastā pieeja "Sasniegšu mērķi un tad būšu laimīgs" neveicina dzīves un darba balansu un nedara cilvēku laimīgu. Sasniedzot vienu mērķi, mēs uzstādām sev atkal jaunu mērķi, tādējādi atkal attālinot apsolīto "tad es būšu laimīgs".

Šī formula strādā otrādi: esi laimīgs, tad tu spēj sasniegt mērķus, būt produktīvs un pat pelnīt vairāk naudas.

Tieši uz šo pieeju arī darbosimies apmācībās, iemācoties būt laimīgiem vispirms un mācoties mainīt savus ieradumus, lai veiktu veiksmīgākas izvēles ceļā uz dzīves un darba balansu. 

inCollage_20200807_115908372.jpg

Apmācībās izmantojam teoriju apvienojumā ar pielietojamās improvizācijas tehnikām. Šīs tehnikas palīdz vispirms identificēt esošo situāciju un ieradumus, kas kavē sasniegt dzīves un darba balansu. Pēc tam ar šo tehniku palīdzību, spēļu un metožu veidā tiek veidotas jaunas iemaņas, kas palīdz mainīt paradumus.

Apmācības piejamas kā klātienē, tā tiešsaistē. Latviešu, angļu un krievu valodās. 

RUNAS RĀMIS

©2019 by Runas Rāmis