"Soft skills" prasmju identificēšana atlases procesā
 • Spēja strādāt dinamiskā vidē

 • Noturība augsta stresa apstākļos

 • Multi-taskings

 • Līderība

 • Spēja strādāt komandā

 • Radošums

 • Spēja vadīt, motivēt un iedvesmot

 • Spēja neapjukt un domāt jaunus risinājumus

 • Pacietība un empātija

Šī ir tikai daļa no tām, tā sauktajām "soft skills" prasmēm, kuras tiek meklētas jaunajos darbiniekos visdažādākajām pozīcijām. Sākot no klientu apkalpošanas speciālistiem un beidzot ar valdes vadītājiem.

Šādām prasmēm ir divas puses: 

1. tās nevar notēlot

2. tās nevar pārbaudīt dažu minūšu garas sarunas laikā. Jāuzticas tam, ko apgalvo kandidāts

                       

                   Pielietojamā improvizācija personāla atlasei ir rīks, kurš palīdz apvienot šīs abas monētas puses un ļauj identificēt atlases procesa laikā šo spēju un prasmju esamību un jaudu. 

KAS

Pielietojamā improvizācija personāla atlasei ir metode, kura atlases procesā palīdz identificēt tās "soft skills" prasmes, kuras redzēt var tikai darbībā. Metode izmanto īpaši pielāgotas un pārveidotas improvizācijas teātra tehnikas.

Šo pasaulē pielietoto, bet Latvijā unikālo metodi ir iepazinuši nu jau vairāk kā 100 personāla atlases speciālisti un uzņēmumu vadītāji, kā rīkotajos praktiskajos semināros, tā izmantojot šo pakalpojumu atlases procesā.

Pielietojamā improvizācija personāla atlasei sevī ietver vairāk kā 600 dažādas improvizācijas teātra tehnikas, kas ir īpaši pielāgotas konkrētu prasmju un spēju identificēšanai. Tās pamatā ir izspēlēt vai izpildīt dažādus uzdevumus, lai redzētu kopainu un spētu prasmi identificēt no dažādiem skatu punktiem. Tāpat arī aktivitāšu daudzveidība ļauj brīvi improvizēt, mainot un pielāgojot aktivitātes katram atlases dalībniekam individuāli, izejot no viņa uzrādītajiem rezultātiem un prasmes specifikas.

 

Biežāk uzdotais jautājums: vai šī ir lomu spēle vai aktiermāksla? Nē, nav, jo šeit nav iespējams notēlot vai izvēlēties "pareizo risinājumu". Nav ne scenārija, ne pareizā risinājuma. Uzdevumi prasa rīkoties intuitīvi un dabiski, tādā veidā parādot patiesās dalībnieka prasmes uz šo brīdi.   

85161466_516387159008919_549480111347335

1. VAJADZĪGĀS PRASMES APRAKSTS

Mēs satiekamies un jūs izstāstiet par prasmēm, kuras vēlaties identificēt.

2. METODES IZVĒLE

Mēs piedāvājam metodes, ilgumu un veidu, kā tās izmantosim, apstiprinām ar jums.

3.  IDENTIFICĒŠANAS PROCESS

Mūsu komandas pārstāvis pievienojas jūsu atlases procesā, lai ~20 minūšu laikā novadītu atlases dalībniekam vai dalībniekiem aktivitātes, ar kurām tiek veikta prasmju identificēšana (pielietojamās improvizācijas metodes). Ja nepieciešams, proces laikā tās tiek pielāgotas. 

4. ATGRIEZENISKĀ SAITE, REZULTĀTS

Mēs sniedzam atgriezenisko saiti jums mutiski un rakstiski par novēroto

Metodi var izmantot kā individuālajās, tā grupu atlasēs.

Metodi iespējams apgūt:

 • apmeklējot publiski piejamās apmācības

 • vai arī vienojoties par personalizētām metodes izmantošanas apmācībām tieši jūsu komandai. 

RUNAS RĀMIS

©2019 by Runas Rāmis