3 soļi līdz dzelzs nerviem


Bet ko gan nozīmē - "dzelzs nervi"?

Atkarībā no situācijas, tie ir cilvēki, kuri kādā nervus kutinošākā brīdī:

  • Turpina iesākto

  • Spēj kvalitatīvi noreaģēt

  • Saglabā mieru

  • Atrod risinājumu

  • Spēj iziet no situācijas kā uzvarētāji


Pētījumos pierādīts, ka lielākoties ikdienā nerviem liek kutēt publiskās uzstāšanās, negaidītas prezentācijas un nozīmīgas, bet neplānotas sarunas.

Mēs ļoti labi protam sagatavoties plānotām runām un prezentācijām.

Daudz sarežģītāk ir ar pēkšņiem uzaicinājumiem prezentēt vai nejauši satiktiem, bet svarīgiem sarunas biedriem vai negaidītiem jautājumiem publiskās runas laikā. Tomēr, arī tam ir iespējams sagatavoties. Un šo sagatavošanos sauc par spēju improvizēt.
Lūk 3 vienkārši rīki, kas palīdzēs Tev ikdienā trenēt spēju improvizēt negaidītās situācijās.


1.ASOCIĀCIJAS

Spēja ātri, spontāni un kvalitatīvi reaģēt vispirms ir atkarīga no Tavas spējas ātri, bet kontrolēti domāt.

Tehnika:

Visbiežāk šo trenē grupās, visi nostājoties aplī, uzņemot kopēju ritmu un šajā ritmā, pēc kārtas viens pēc otra, sakot vārdu, kas ir pirmā asociācija ar to, ko teica cilvēks pirms manis.

Bet Tu to vari trenēt arī individuāli. Atrodi bumbu, met to pret sienu un noķer, kad tā nāk atpakaļ. Uz katru metienu saki vienu vārdu. Šim vārdam jābūt pirmajai asociācijai, kas Tev ienāca prātā ar Tevis paša iepriekš pateikto vārdu.


2.JĀ,UN...

Lai noreaģētu kvalitatīvi, nesastingtu vai nesāktu lieki satraukties, jāspēj uzreiz pieņemt situācija tāda kāda tā ir šajā brīdī.Bezkaislīgi un ar atvērtu prātu. Bez visiem "Ja nu.." un "nevar būt".

Tehnika:

Atrodi partneri ar kuru uzspēlēt baumu spēli. Viens no jums saka neticamu faktu, otrs uzreiz sāka 'jā, un...' un papildina šo faktu ar vēl informāciju. Piemēram: 'es redzēju, ka Tavs Tēvs uzcēlis raķeti un brauks kosmosā' - 'jā, un viņš arī ņems līdz 5 līdzbraucējus, katru no savas rases'. Šādi turpiniet ar jaunām un jaunām baumām.


3. Ņem ko dod

Negaidītās situācijās vai sarunās nākas ne tikai pieņemt to kas notiek, bet arī spēt to izmantot tā, lai sasniegtu savu mērķi, pat ja iepriekš plānoto (tekstu, runu, darbību, ideju..) vairs nevar izmantot.

Tehnika:

Atrodi sarunas partneri. Stāsti viņam īstu stāstu vai notikumu no savas

dzīves. Pirms tam lūdz viņam ik pa laikam nosaukt pilnīgi nesaistītus ar šo stāstu vārdus. Tavs uzdevumus ir šos vārdus loģiski iekļaut savā stāstījumā.Trenējot šīs vienkāršās tehnikas ikdienā Tu pamazām sevī izkopsi prasmes, kuras paglābs visnegaidītajās situācijās.


Tomēr, kopā jautrāk un, kā Tu nojaut, šī ir tikai maza daļa no lietām ko vari darīt, dodoties pretīm saviem dzelzs nerviem.

Iemācīties var tikai darot, tādēļ jau drīz vari pievienoties mūsu jaunajai grupai nodarbībās: IMPROVIZĀCIJA VEIKSMĪGAI KOMUNIKĀCIJAI43 views0 comments

Recent Posts

See All

RUNAS RĀMIS

©2019 by Runas Rāmis